ציפוי אלקטרולס ניקל לפי תקן AMS-C-26074 ו- ASTM-B-733 


ציפוי אלקטרולס ניקל נוצר ללא שימוש בזרם חשמלי או אנדות.
ציפוי זה מתבצע בתוך תמיסה מימית המכילה יוני מתכת, קומפלקסים ומייצבים, כאשר היונים המתכתיים מומסים בתמיסה ונקשרים לגוף המתכתי אותו נדרש לצפות. הריאקציה היא כימית ללא מגע של זרם. בציפוי זה ניתן להגיע לאחידות בעובי הציפוי על פני כל החלק, בעיקר בפינות חדות, קדחים, זוויות וכדומה. זוהי תכונה מאוד חשובה שאינה ניתנת להשגה בתהליכים אחרים. העובי אשר ניתן להשיג בציפוי אלקטרולס ניקל נע בין 2 מיקרון ל-40 מיקרון ואף יותר. בתמיסת הניקל יש ריכוז של ניקל ופוספור, כאשר ריכוז הפוספור משתנה בהתאם לדרישות הלקוח.

ציפוי האלקטרולס ניקל מהווה ברוב המקרים בסיס לציפוי הכסף והזהב, לכן על מתכנן החלק להתחשב בעובי הציפוי הנדרש. ניתן לבצע את תהליך הציפוי על מגוון רחב של סוגי מתכות: אלומיניום, נחושת, פליז, נירוסטה, מגנזיום וכד'. כמו כן, ניתן לבצע גם ציפוי ניקל אלקטרוליטי.

בחברתנו ניתן לצפות חלקים בריכוזי פוספור שונים: 
ניקל עם אחוז פוספור גבוה - 10.5% ומעלה, ניקל עם אחוז פוספור בינוני - 8%-6%.
תכונות אחוז פוספור גבוה: עמידות גבוהה מאוד בפני קורוזיה. עמידות טובה בשחיקה. קושי גבוה -  450 ויקרס. לא גמיש. לא מגנטי. 

השימוש בציפוי זה מאוד נפוץ ורחב בתעשיית האלקטרוניקה. ישנן תעשיות המעדיפות ניקל עם אחוז פוספור נמוך, מכיוון שהוא מבריק יותר מאשר ניקל עם אחוז פוספור גבוה. ישנם לקוחות המעדיפים זאת בעיקר עבור חלקים דקורטיביים.
 
ציפויים אציליים למתכות- 
ניקל, כסף וזהב

ציפויים אציליים לסוגי מתכות שונות, כגון: אלקטרולס ניקל, ניקל סולפומט, זהב רך וקשה, כסף, בדיל, הכנסת קשיחים (הליקוייל וקינסרטים), הדפסות משי וצביעה תעופתית (אפוקסי ופוליאוריתן), ציפויי אנודייז, ציפוי מוליך על פלסטיק.
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il