פרוייקטים


תעשיית החדרים הנקיים והמיקרו אלקטרוניקה:

לקוחות מספרים: פול, מנהל שיווק ומכירות בפלב"ם קלאס

תעשיות רבות צריכות לעמוד בתקנים מחמירים של ניקיון וסטריליות, ואחת מהן היא תעשיית החדרים הנקיים והמיקרו-אלקטרוניקה. זו ללא ספק אחת התעשיות הרגישות ביותר לנושא האבק והלכלוך, מפני שהיא מייצרת מיקרו-מעבדים קטנים המכילים מיליוני שנאים שגודלם מיקרוסקופי. מסיבה זו, גרגר האבק הקטן ביותר עלול לגרום לנזק של ממש לשנאים. זוהי הסיבה שרהיטי הנירוסטה בחדרים הנקיים (“Clean Rooms”) - שבהם מיוצרים המיקרו-מעבדים - ובחדרים שבהם מתלבשים העובדים (“Gan Rooms”) חייבים לעמוד בתקני הניקיון המחמירים ביותר, ועל כן עוברים אלקטרופוליש.

מפעל "פלב"ם קלאס" מקיבוץ עין חרוד מייצר רהיטים ופרטי נירוסטה לתעשיית החדרים הנקיים, ועובד מול חברות ענק כמו "אינטל" ו"טבע". פול, מנהל שיווק ומכירות ב"פלב"ם קלאס" מספר על החשיבות של אלקטרופוליש להשגת רמת הגימור הגבוהה הנדרשת בתעשייה: "בחדרים נקיים כל הרהיטים עשויים לרוב מנירוסטה. אנחנו מוכרים את המוצרים הללו לכל העולם מפני שהם נחשבים איכותיים וגם העיצוב שלהם יפה במיוחד. בלי האיכות והמראה האסתטי אי אפשר היה למכור את הציוד הזה לחו"ל.

על העבודה עם לימת, הוא אומר כי "לימת מבצעים עבורנו אלקטרופוליש בשלב האחרון של הייצור. אנחנו שולחים את המוצרים ללימת, שעימה אנחנו עובדים כבר עשר שנים". בנוגע לשביעות הרצון מתהליך אלקטרופוליש בלימת, פול חד משמעי: "חלק ניכר מההצלחה שלנו הוא בזכות המקצועיות של לימת, שמביאה לתוצאות משביעות רצון מבחינתנו ומבחינת הלקוח הסופי. התוצאות האלו מאפשרות לנו למכור את המוצרים בחו"ל".תעשיית המזון:

טיב טירת צבי

מטרת הפרויקט: מפעל טירת צבי הוא מהוותיקים והמתקדמים בארץ בייצור בשר איכותי ומעובד. עגלות עישון הבשר של טירת צבי, כמו של מפעלי עיבוד בשר אחרים, צוברות ציפוי של בשר ושומנים. בנוסף, משטחי העבודה של טירת צבי חייבים לעבור טיפולי שטח למתכות על מנת ליצור סביבת עבודה סטרילית ונקייה, בענף המזון הרגיש במיוחד.

תאור העבודה: העגלות לעישון בשר של טירת צבי עוברות טיפולי שטח למתכות בלימת, בתהליך שמסייע לנקות היטב את העגלות. בתהליך, פני השטח של העגלות הללו קטנות ומעוגלות, כך שמאוחר יותר קל ופשוט הרבה יותר לנקות את הבקר והשומנים המצטברים. בנוסף, גם משטחי העבודה של טירת צבי עוברים טיפולי שטח למתכות בשיטת אלקטרופוליש, על מנת להקל על ניקיונם.

תוצאות: נושא הניקיון בענף המזון הוא בעל חשיבות מיוחדת. באמצעות אלקטרופוליש בלימת, עגלות הבשר ומשטחי העבודה במפעלי טירת צבי שומרים על רמת ניקיון גבוהה ואחידה, כמתחייב במפעלי עיבוד בשר מהמובילים בארץ. מערכות טיהור השקייה וסינון מים:

עמיעד פילטריישן

מטרת הפרויקט: עמיעד מערכות מים בע"מ, שחקנית ראשית בתחום סינון המים  וההשקייה המספקת פתרונות ליותר מ-66 מדינות, פיתחה מערכות מים להשקיית שדות ולסינון מים, אשר יועדו לענף החקלאות ולתעשייה. החברה פנתה ללימת על מנת שתספק פתרון אלקטרופוליש למערכות אלו, אשר עומדות בשטחים פתוחים וזקוקות להגנה מירבית.

תאור העבודה: מערכות ההשקייה וסינון המים המתקדמות שפיתחה עמיעד-פילטריישן עברו אלקטרופוליש בלימת, אשר הגביר את עמידותן והעניק להן הגנה רבה יותר מפני קורוזיה .

תוצאות: מתחילת שיתוף הפעולה בין לימת לבין עמיעד מערכות מים בע"מ, צברו מערכות השקייה וסינון אלו תאוצה, בעיקר בשוק הבינלאומי. היקף המכירות וההכרה הבינלאומית במערכות צמח באופן משמעותי, וכך גם ההכרה בחשיבות אלקטרופוליש לצורך הגנה על המערכות החשופות מפני קורוזיה.ארכיטקטורה ועיצוב:

עיריית תל אביב

מטרת הפרויקט: ב-2007 פתחה עיריית תל אביב במבצע לעיטור הצמתים המרכזיים בעיר בעמודי נירוסטה בגובה של חצי מטר, במטרה להגביר את בטיחותם של הולכי רגל, למנוע חנייה של מכוניות על המדרכה ולשפר את מראה הצמתים. העירייה חיפשה דרך לשמר את העמודים הללו, שבתנאי הלחות זיהום האויר ומליחות האויר מהים היו מחלידים בתוך ימים.

תאור העבודה: עיריית תל אביב בחרה בלימת, על מנת שזו תספק פתרון אלקטרופוליש לעמודי נירוסטה במסגרת הפרויקט. עמודי הנירוסטה שפזורים כיום ברחבי העיר עברו אלקטרופוליש במפעלי לימת, על מנת לשפר את המראה והעמידות שלהם בפני פגעי מזג האוויר.

תוצאות: אלקטרופוליש שעברו עמודי הנירוסטה בלימת מעכב את החלודה, ומעניק להם מראה חלק ומבריק יותר. בנוסף, קל יותר לנקות את העמודים הללו, המוגנים טוב יותר מפני נזקי הסביבה. רפואה:

טוטנאור

מטרת הפרויקט: טוטנאור עוסקת בייצור ובשיווק של ציוד רפואי ומעבדתי למכוני מחקר, מעבדות ובתי חולים, ומייצרת סטריליזטורים ואוטו-קלאבים לתעשיות השונות. האוטוקלאב הוא מכשיר אשר מבצע סטריליזציה הכרחית בכלי עבודה של מנתחים או רופאי שיניים, לאחר שנעשה בהם שימוש. טוטנאור פנתה ללימת מפני שהיתה זקוקה לספקית טיפולי שטח למתכות, אשר ישמרו על רמה מקסימלית של ניקיון הנירוסטה שממנה עשוי המכשיר, וימנע סכנה להידבקויות אורגניות ואחרות בקצוות המכשיר.

תאור העבודה: מזה שנים רבות, לימת מבצעת טיפולי שטח למתכות של הדודים השולחניים הקטנים, הבינוניים והגדולים של חברת טוטנאור, ומבטיחה כי מכשירים אלו, שדורשים רמת סטריליות מכסימלית, יעמדו בתקנים המחמירים של המעבדות ובתי החולים.

תוצאות: בתהליך טיפולי שטח למתכות, מוחלקים פני השטח של הנירוסטה, התוצאה היא פני שטח נקיים יותר של הנירוסטה, המסירים את החשש מפני זיהומים אלו ואחרים בדפנות המכשירים.עיצוב תעשייתי:

טל והדס

מטרת הפרויקט: חברת "טל והדס" מתכננת, מייצרת ומשווקת אביזרי רכב לשוק האמריקאי והאירופי, ובהם קשתות ספורט, מדרגות צד לטנדרים ורכבי 4 4X, פגושים קדמיים ואחוריים ועוד. באירופה הקרה שופכים מלח על הכבישים על מנת לפנות ולהמיס את ערימות השלג בחורף. אלא שהמלח הזרוע על הכביש יוצר בעיה, מפני שהוא יכול לגרום לחלודה במוצרים שאינם מוגנים מספיק. "טל והדס"הייתה זקוקה לפתרון שישמור על הברק והעמידות של מוצריה גם בתנאים קשים יותר.

תאור העבודה: אביזרי הרכב שמיוצרים ב"טל והדס" עוברים אלקטרופוליש בלימת, שמשיג שתי תוצאות: ראשית, הברק שמושג בתום התהליך מוסיף מאוד ליופיים של הפריטים. שנית, המוצרים זוכים לעמידות גדולה פי כמה מפני קורוזיה וחלודה.

תוצאות: המוצרים של "טל והדס" מוכיחים בצורה ברורה ביותר את עמידותם של פריטים שעברו אלקטרופוליש בתנאים שעלולים ליצור חלודה. אביזרי רכב אלו נתקלים בתנאי שטח קשים במיוחד של שלג ומלח העשויים לגרום לחלודה, ומוכיחים את עמידותם הרבה לעומת מוצרים אחרים שעשויים להחליד בתנאים אלו ללא הכנת אלקטרופוליש מתאימה. 
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il