מתכות שעברו אלקטרופוליש: ברק לענף האדריכלות  | לימת | 29.08.08


אחד היתרונות הבולטים של טיפולי שטח למתכות בשיטת אלקטרופוליש הוא התוצאה האסתטית והמראה המבריק של הפלדה לאחר התהליך. התוצאה האסתטית, שקשה לפספס, של טיפולי שטח למתכות אלו היא פני שטח מבריקים, המצטיינים במראה אחיד והומוגני לעומת שיטות ליטוש אחרות. מדובר ביתרון משמעותי עבור תעשיית האדריכלות, כמו גם עבור עיצוב פנים, אשר שמה דגש על המראה המושך של מתכות, לצד הקפדה על הגנה מפני חלודה.

טיפולי שטח למתכות בשיטת אלקטרופוליש הם תהליך לא מכני, כלומר כלים לא באים במגע עם החלק שעובר ליטוש, ועל כן פני שטח שמתקבלים חלקים לחלוטין, ואין חשש כי יופיעו פסים או חריטות עם כיוון הליטוש. היות שהפלדה מטופלת באופן אלקטרו-כימי, פני השטח שמתקבלים הם חלקים ברמה מיקרוסקופית, ובעלי רמת השתקפות גבוהה ומראה מבריק ביותר.

חלקי הפלדה שעוברים אלקטרו פוליש מוכנסים לאמבט, ועל כן תהליך טיפולי שטח למתכות זה ניתן ליישום גם על חלקים בעלי צורות גיאומטריות מורכבות, פינות נסתרות או מקומות שאליהן קשה להגיע בליטוש ידני או על ידי מכונות. זו הסיבה שאלקטרופוליש הוא אופן הליטוש האופטימאלי למגוון חלקים בתעשיית האדריכלות, הדורשת גימור מבריק ומושלם גם לחלקים מורכבים יותר.

אלקטרופוליש הוא ליטוש מושלם של פני השטח של מתכות שאינן מחלידות. התוצאה של טיפולי שטח למתכות אלו מתבטאת לא רק במראה המבריק והאחיד: הליטוש המתקדם והטוב ביותר בנמצא משפר את האיטום, מפחית את רמת החיכוך, מצמצם את פני השטח, ומקל מאוד על פעולות הניקוי והאחזקה של חלקים בענף האדריכלות והעיצוב.
    
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il