אלקטרופוליש: הפתרון היחיד לליטוש חלקי רכב מנירוסטה | לימת | 14.12.08

 
ליטוש מתכות הוא דרך מצויינת לשמור על מראה מבריק, נוצץ ומושך של פלדת אל-חלד לאורך זמן. ליטוש מתכות יכול להיות גם דרך מצויינת לחדש חלקי נירוסטה שצבעם דהה. יש דרכים רבות ללטש חלקים מפלדת אל-חלד, כאשר את חלקן ניתן ליישם על חלקי רכב עשויי נירוסטה ואפילו אלומיניום. ליטוש מתכות אלקטרוכימי הוא המילה האחרונה בתחום, מאחר שמדובר בליטוש שמאריך את חיי המדף של מוצרים חדשים ומבטיח מראה מבריק ומושך לאורך שנים ארוכות.

חלקי רכב מנירוסטה כוללים לעיתים קרובות זוויות חדות וקשות לליטוש, ועל כן ליטוש מתכות ידני אינו הפתרון מבחינה אסתטית, כלכלית או פרקטית מבחינתם של יצרנים. גם ליטוש מתכות באמצעות חומצה משיג תוצאות מוצלחות בערבון מוגבל בלבד, אם מחפשים להגיע לתוצאה היפה ביותר. בנוסף לפן האסתטי, מדובר בחלקים שנחשפים לפגעי הכביש ומזג האוויר. תעשיית הרכב, יותר מאשר תעשיות אחרות, חייבת להעניק משקל לשני האספקטים - עמידות ואסתטיקה. ליטוש מתכות אפקטיבי בתעשיית הרכב חייב להוליד גם תוצר יפה לעין, שעליו תעשיית הרכב לא יכולה לוותר.

שוק הרכב האמריקאי והאירופי גילה ומנצל מזה שנים את היתרונות של ליטוש מתכות אלקטרוכימי, אשר יכול להשיג יתרון מסחרי על פני פני מתחרים שעדיין לא הצטרפו לגל העתיד של עולם ליטוש המתכות. בימינו פרטי מתכת מכל הסוגים והמינים עוברים ליטוש בתעשיית הרכב: סולמות, פגושים, חלקים המיועדים לכלי רכב של אספנים, חלקים לכלי רכב חדשים וחלקים שרוצים לחדש לאחר ששכבת הכרום דהתה. כל פרטי הרכב הללו יכולים וצריכים לעבור ליטוש מתכות אלקטרוכימי, אם ברצון היצרן להשיג מראה המזכיר כרום, שיחזיק מעמד שנים רבות ויבטיח גם עמידות רבה פי כמה מפני חלודה לטווח הארוך.
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il