חשיבות האלקטרו-פוליש לענף הרפואה | לימת | 29.08.08
 

טיפולי שטח למתכות הם בעלי חשיבות עצומה בתעשיות רגישות במיוחד, שבהן יש חשיבות עליונה לרמת הסטריליות של הכלים והמערכות שבהם נעשה שימוש. תעשיית הרפואה היא אחד הענפים המרכזיים שבהם משתמשים בכלי עבודה, בחלקים המיועדים להשתלות ובמערכות שבהן אסור להתפשר בנוגע לרמת הניקיון והבטיחות של מוצרים העשויים מפלדות שאינן מחלידות.


תעשיית הרפואה, התרופות והרוקחות ידועה בדרישותיה הבלתי מתפשרות לגימור אופטימאלי, שכן מדובר במאפיינים קריטיים של המערכות שבהן נעשה שימוש: טיפולי שטח למתכות ברמה הגבוהה ביותר יפחיתו את הסיכויים כי המוצר ישא עמו סכנת הידבקות וישפר את עמידותם של כלי מתכת מפני חלודה. שני מאפיינים אלו הם בעלי חשיבות עליונה, הן מפני שהם מורידים את זמן הדמימה של המוצר (הזמן שבמהלכו הציוד מושבת) והן בזכות העובדה שבכך נחסכות לטווח הקצר והארוך עלויות אחזקת המוצר.


טיפולי שטח למתכות באמצעות אלקטרו-פוליש של מוצרים מסוג זה מסירים ומונעים זיהומים, מנקים את המתכת משאריות של ברזל, גרגרי חול, זכוכית ושומנים, ומציעיפ ליטוש בדרגת הניקיון הגבוהה ביותר. לימת מתמחה בתהליכי אלקטרו-פוליש, בפסיבציה, בסוגים שונים של טיפולי שטח למתכות, ובניקיון של מוצרים בתעשייה הרפואית, ומבצעת טיפולים לכל ציוד הדורש דרגת ניקיון וסטריליות גבוהה במיוחד.

 
תעשיית התרופות היא בעלת עקרונות מנחים ברורים ונוקשים בכל הנוגע לדרגת הגימור הנדרשת מכליה, כיאה לתעשייה שדרגת הניקיון עומדת בראש סולם החשיבות שלה. ליטוש מסורתי לעיתים אינו יכול לעמוד בסטנדרטים הללו, אשר עליהם עונים טיפולי שטח למתכות יעילים ומתקדמים.


מזה שנים, לימת מבצעת אלקטרו-פוליש לציוד רפואי, על מנת לעמוד בתקנים והציפיות הגבוהות של המהנדסים, אשר מתכננים ציוד מסוג זה בהתבסס על גימור מושלם, חלק וסטרילי של פני השטח. בין היתר, מעניקה לימת שירותי אלקטרו-פוליש לכמה חברות מובילות בתחום הציוד הרפואי, ובהן: אפרתגו, המייצרת ציוד אורתופדי וכלים לחדר הניתוח, התובעים דרגת סטריליזציה מקסימאלית בגלל רגישות הטיפולים, וכן פלטות וברגים עשויי נירוסטה המושתלים בגוף, אשר עוברים אלקטרו-פוליש; אנדוגן, המפתחת ציוד להרמת רקמות, בעיקר אצל נשים, ומייצרת חלקים פנים גופיים שעוברים אלקטרו-פוליש; ת.א.ג., המייצרת ציוד לטיפול רפואי ולניתוחים אורתופדיים עדינים, ציוד אשר בו הרופאים המנתחים עושים שימוש, לאחר שעבר תהליך אלקטרו-פוליש; וחברות מובילות נוספות שדורשות רמת ניקיון וסטריליות מקסימאלית, כנדרש בתעשייה הרגישה הזו. לימת מחויבת לסטנדרטים הגבוהים ביותר של טיפולי שטח למתכות בכל הנוגע לניקיון, למניעת חלודה ולהחלקת פני השטח, ותמשיך לספק בעתיד פתרונות ליטוש שוטפים ומתקדמים לענף הרפואה.  
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il