אלקטרופוליש: מהיר יותר, עדין יותר, ידידותי יותר לסביבה | לימת | 29.08.08

אלקטרופוליש אינו תהליך חדש. עם זאת, מדובר בשיטת ליטוש המגלה ככל שהזמן עובר יתרונות מהותיים נוספים על פני שיטות ליטוש מסורתיות.

נושא איכות הסביבה הוא דוגמא מצוינת ליתרונות של אלקטרופוליש על פני שיטות ליטוש אחרות. תעשיית ליטוש המתכות עברה טלטלה בשנים האחרונות, עם החמרת ההגבלות הקשורות בנושאים סביבתיים. לרגולציה מסוג זה הייתה בשנים האחרונות השפעה עצומה על תעשיית ליטוש המתכות, אשר מצד אחד עומדת תחת יותר פיקוח, ומצד שני נפתחו בפניה הזדמנויות לנצל את המצב החדש. אלקטרופוליש הוא פולט בתהליך פחות כימיקלים, ועונה בכך על ההנחיות ההולכות ומחמירות בתחום. מדובר ביתרון משמעותי של אלקטרופוליש על פני ליטוש מכני של מתכות, שכן הוא יוצר הרבה פחות פסולת. זאת ועוד, היות שנוצרת פחות פסולת ומבוזבזים פחות כימיקלים, הרי שמדובר גם במהלך משתלם מבחינה כלכלית.

אמנם אלקטרופוליש לא הומצא או השתנה בשנים האחרונות, אך מספר היישומים לא מפסיק לגדול, ובאופן משמעותי. ככל שהסטנדרטים בתעשייה הלכו והשתפרו, בוצע אלקטרופוליש גם של חלקים קטנים, עדינים ורגישים יותר. ככל שתעשייה הגיעה ליכולות הסרת חומרים בעובי של  10-25 מיקרון מעל גבי מתכות, אפשר היה להעביר פריטים רבים ומגוונים יותר את התהליך. היתרונות של אלקטרופוליש שעוברים מוצרים וחלקים קטנים ורגישים מוכיחים עצמם בשנים האחרונות: התוצר מבריק יותר, חלק יותר, ועמיד יותר בפני חלודה - במיוחד בחלקים העשויים מנירוסטה, אולם גם בסוגים אחרים של מתכות.
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il