אלקטרופוליש: מדריך מקיף למשתמש | לימת | 31.12.08

ליטוש מתכות אלקטרוכימי (אלקטרופוליש) הוא תהליך לליטוש פני השטח של פלדת אל-חלד ברמה מיקרוסקופית. ליטוש מתכות זה יוצר פני שטח חלקים ביותר, בעלי יתרונות משמעותיים על פני התוצר של ליטוש מתכות מסורתי יותר. הציפוי דמוי הכרום שנוצר אינו בגדר יתרון אסתטי בלבד, למרות שיתרון זה הוא הבולט ביותר. פני השטח של מתכות שעברו אלקטרופוליש גם קלים יותר לניקוי, ושומרים לאורך זמן על עמידות רבה יותר בפני קורוזיה לעומת מתכות שעברו ליטוש מתכות כימי או ידני.

ליטוש מתכות אלקטרוכימי מסיר זיהומים ושאריות של ברזל, שומנים, חול וכולי במהלך התהליך, המורכב ממספר שלבים, ובהם הסרת זיהומים ושמנים, הסרת אוקסידים, ניקוי ריתוכים והליטוש עצמו. בין שלבי התהליך נשטפות המתכות על מנת להבטיח תוצאה מושלמת בסופו.

אלקטרופוליש אינו המצאה חדשה. ליטוש מתכות מסוג זה קיים בשוק מזה עשרות שנים. עם זאת, יתרונותיו ממשיכים להיחשף עם הזמן, ונראה כי טרם התגלו במלואם. ענפי תעשייה רבים כבר למדו כי ביכולתם להשיג יתרון על פני המתחרים באמצעות ליטוש מתכות אלקטרוכימי, היוצר פני שטח חלקים, מבריקים ועמידים במיוחד.

מדריך מקיף למשתמש הוא כלי מצויין בידי אלו שכבר הבינו את היתרונות של ליטוש מתכות אלקטרוכימי ומחפשים להעמיק בנושא או בידי אלו שמתוודעים לראשונה לטכניקת ליטוש מתכות זו ורוצים להבין כיצד היא פועלת ומדוע היא כה יעילה. מדריך מסוג זה עלה לאחרונה לאינטרנט, ובו סוכמו רוב החומרים שנכתבו עד כה על ליטוש מתכות אלקטרוכימי בספרים, בעיתונים, במגזינים לנושאים טכניים ובחוברות הדרכה. מדריך זה הוא בעל ערך רב, שכן הוא עונה על השאלות המרכזיות שבלב התעשייה. מדובר במדריך מצויין למהנדסים, למעצבים ולתעשייה כולה, כחלק מהמאמץ לקדם את השימוש בליטוש מתכות אלקטרוכימי במגוון רחב של יישומים.

לקריאת המדריך למשתמש בנושא ליטוש מתכות אלקטרוכימי לחצו כאן
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il