אלקטרופוליש לפסל סביבתי יוצא דופן בפורטוגל  | לימת | 18.05.09

ליטוש מתכות אלקטרוכימי (אלקטרופוליש) הוא ליטוש המתכות המתקדם בשוק. ליטוש זה מבטיח דרגת ניקיון ועמידות מקסימלית, הטובה פי כמה מכל שיטת ליטוש אחרת של ענפי התעשייה השונים. השימוש באלקטרופוליש מתרחב עם השנים, שעה שעוד ועוד חברות מגלות גם את האיכויות האסתטיות של התהליך.

לולה שבפורטוגל היא עיר קטנה, עתיקה וציורית בדרום המדינה. ב-2003 החליטה המועצה המקומית של לולה להשקיע בפסל מודרני שיהפוך לאחד מסימני ההיכר  של העיר. המועצה פנתה לחברת Ferro Design, המעצבת ומייצרת פסלים סביבתיים, על מנת שתסייע לה ביצירת האטרקציה שתשמח את התושבים ותסייע למשוך תיירים לחבל ארץ זה.

שיתוף הפעולה בין הצדדים הוביל לתוצאה מרהיבה: פסל סביבתי אדיר מימדים, בעל זרועות מסתובבות, שמזכיר יותר מכל טחנת רוח מודרנית. הפסל קיבל את השם Zephirus ("הרוח המערבית"), ומרגע שנחשף הוא מאיר על האזור ויוצר מחזה מרהיב בשעות היום והלילה.

בתהליך הייצור, בחנה Ferro Design חומרים שונים ליצירת הפסל, והחליטה כי הזרועות של טחנת הרוח יהיו עשויות מפלדת אל-חלד מסוג S31600. לאחר מכן, שלחה החברה את הזרועות לחברה בבירמינגהאם המתמחה בטיפולי שטח במתכות, על מנת שתספק פתרון שישמור על עמידותן ותעניק להן מראה מבריק. החברה התמודדה עם אתגר לא פשוט, שכן אורכן של זרועות אלו הגיע עד 12 מטרים. לאור ניסיונה בענף ליטוש המתכות, החליטה החברה הבריטית ללטש את החלקים העצומים הללו באמצעות אלקטרופוליש, וזאת כדי לשמור על עמידותם בפני פגעי מזג האוויר ובאותה שעה להעניק להם מראה אסתטי ומרהיב עד כמה שניתן, כמתבקש מפסל סביבתי.

הפסל המרשים בפורטוגל הוא דוגמא אחת מיני רבות ליישומים חדשים ושונים של ליטוש מתכות אלקטרוכימי עם השנים. ענפי תעשייה רבים - כאלו ששמים דגש על ניקיון ועמידות לצד אלו ששמים דגש על הפן האתסטי - גילו, מגלים וימשיכו לגלות את היתרונות של ליטוש מתכות זה על פני כל פתרון אחר בשוק.
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il