אלקטרופוליש: התאמה מושלמת של המתכת לצרכי הלקוח | לימת | 17.02.09

אחד היתרונות המובהקים של ליטוש מתכות אלקטרוכימי הוא השליטה המצויינת בתהליך, שליטה שמאפשרת להגיע לתוצאה הרצויה ברמה מיקרוסקופית. מדוע?

שליטה בתהליך: ליטוש מתכות אלקטרוכימי, כאשר הוא מבוצע על ידי מקצוענים בעלי ניסיון, הוא תהליך שמאפשר לשלוט באופן מושלם בהסרת שכבות מיותרות מפני שטח המתכת, ויכול להסיר שכבות מתכת בעובי של כ-0.0001 אינץ'. שליטה מדוייקת זו, בשילוב היכולת לטפל בחלקים מורכבים ועדינים, יצרו אפשרויות חדשות להתאמה מדוייקת ביותר של פרטי מתכת למטרה שלשמה יועדו. בזכות ליטוש מתכות אלקטרוכימי, ניתן להתאים חלקי מתכת גדולים או כבדים מדי למידות המדוייקות שבהן יש צורך ביישום המסוים. כך, לדוגמא, אם חברה כלשהי מקבלת בטעות מהספק חלק גדול או גס מדי, ליטוש מתכות אלקטרוכימי יכול להתאים במדויק את מידות החלק הפגום למידות הרצויות. יתרון זה בולט במיוחד לאור העובדה שלרוב לא מעשי לעצב מחדש או לטפל בחלקי מתכת לאחר שעברו גימור והתקשחו. ליטוש מתכות אלקטרוכימי, לעומת זאת, ניתן לבצע ללא כל קשר לרמת הקשיחות או לצורת המתכת, וזאת מבלי חשש לשחיקה.

עמידות בפני חיכוכים: גימור מיקרוסקופי בינוני עלול לגרום לרמת עמידות נמוכה בפני חיכוכים. ליטוש מתכות אלקטרוכימי יכול לפתור את הבעיה הזו, כאשר הוא מטפל קודם כל בחלקים הבולטים יותר ויוצר פני שטח חלקים ומבריקים יותר. בהמשך התהליך, מוסרים לחלוטין מפני השטח החלקים הפגומים והזיהומים הנוספים.

שיפור התוצאות של ריתוך והלחמה: ליטוש מתכות אלקטרוכימי משפר משמעותית את דרגת הידבקות הצבע או הדבק למתכת. תחמוצות, שמן, חלודה ושפוכת על פני השטח של המתכת מקשים על הידבקות חומרים אחרים לפני השטח של המתכת, אולם אלקטרופוליש משפר משמעותית את יכולת ההדבקה במהלך ריתוך או הלחמה, מאחר ששחרור הגזים נפסק ברגע שמוסרות השכבות המיותרות מפני השטח של המתכת. משלב זה, תהליכי ריתוך והלחמה יהיו פשוטים פי כמה ואף ניתן יהיה לבצעם בטמפרטורה נמוכה יותר.

טיהור המתכת: אלקטרופוליש מגביל משמעותית את צמיחת הבקטריות על פני השטח של המתכת, בכך שהוא מסיר מימן מפני השטח. להבדיל ממתכות שצופו, פני השטח של מתכות שעברו אלקטופוליש אינם כוללים שבבים וגרדים - תכונה חשובה ביותר לתעשיית המזון והתרופות, למתקנים שצריכים לשמור על רמת היגיינה מקסימלית ולמערכות גז או מים.

ליטוש והברקה של כל סוגי החלקים: ליטוש מתכות אלקטרוכימי היא השיטה הטובה ביותר לליטוש והחלקה של חלקי מתכת גדולים, מורכבים או עדינים, שלא ניתן ללטש בשיטות מסורתיות וידניות. במהלך אלקטרופוליש, מוחלקות הפינות החדות ומוסרים הקילופים, הגרים ושיירי הפסולת שעל פני השטח. בגלל השליטה המצויינת בתהליך, אין שינוי במימדי החלקים, אפילו המורכבים ביותר.
אלקטרופוליש
פסיבציות תקניות, הסרת תחמוצות,
נקיונות מיוחדים, עיבוד כימי למתכות אנודייז לטיטניום, ליטוש אלקטרוכימי לפלדת אל-חלד, אלומיניום, נתכי נחושת וטיטניום. 
 
 לימת ליטוש מתכות בע”מ
 
קיבוץ גבעת חיים מאוחד  טלפון: 6167730 - 04  פקס: 6301304 - 04    דוא"ל: meir@limat.co.il